všetko o plavkách na sezónu 2018

Starostlivosť o plavky

Leto je v plnom prúde, máme už zakúpené krásne plavky a už sa nemôžeme dočkať ako sa s nimi, a samozrejme aj s novou štíhlejšou postavou, predvedieme pri vode. Avšak skôr ako sa rozbehneme k bazénom či plážam, venujme pozornosť aj správnej starostlivosti o vaše nové plavky. V prvom rade sa vždy a za každých okolností riadime štítkom na ktorom nájdeme takmer všetky dôležité informácie.

Bez ohľadu na typ plaviek, vždy ich ešte pred prvým použitím namočte do 30 stupňovej vody s neutrálnym mydlom, dôkladne vypláchajte v studenej vode a potom ich nechajte voľne uschnúť v tieni. V žiadnom prípade nežmýkať, nesušiť sušičkou ani na radiátore. Pri akomkoľvek type plaviek platí, že sa vždy po použití prepláchnu a preperú vo vlažnej vode s použitím neutrálneho mydla alebo jemného pracieho prášku a nechajú sa voľne uschnúť v tieni.

Starostlivosť o plavky - symbol

Plavky nikdy nenechávajte mokré zrolované v osuške alebo v igelitovom vrecku. Hrozí zaparenie a zničenie materiálu. Rovnako nebezpečné pre plavky sú morská soľ a chlór. Tie môžu spôsobiť zmenu farby a zníženie elasticity plaviek, čo je často krát príčinou toho, že plavky po jednej dovolenke pri mori môžeme hodiť rovno do koša.1. Vlákna plaviek po dlhodobom používaní v chlórovom bazéne bez dobrej starostlivosti.
2. Vlákna plaviek, o ktoré bolo pravidelne postarané umytím v čistej vode.Plavky sú poškodzovné telesným potom a krémom na opaľovanie. Je omnoho lepšie používať miesto krému opaľovacie mlieko a natrieť sa ním pred tým ako si plavky oblečiete. Je dôležité nechať mlieko poriadne vstrebať aby sa zabránilo poškodzovaniu materiálu.

Keď už sa celú sezónu o plavky vzorne staráte a chcete si ich v neporušenom stave nájsť aj budúci rok, nezabúdajte na záverečnú starostlivosť. Plavky je potrebné vyprať v práčke v špeciálnom vrecku, ktoré je nožné zakúpiť takmer vo všetkých dobrých obchodoch so spodnou bielizňou, a použiť prací program na jemnú bielizeň. Ako bolo spomenuté vyššie: plavky nikdy nesušíme na radiátoroch, v sušičke, chemicky ich nečistíme, nežehlíme a nenechávame ich vlhké dlhšie ako je nutné.

Nech teda plavky slúžia tak dlho a dobre ako si želáme.