všetko o plavkách na sezónu 2018

Plážové oblečenie

Leto sa blíži a spolu s predlžujúcimi sa dňami prichádzajú aj vyššie teploty, ktoré nás o chvíľu vyženú na kúpaliská, pláže či k hotelovým bazénom. Zvoliť si vhodné oblečenie na pláž či k bazénu nemusí byť vždy také jednoduché ako sa môže zdať. Muži to majú už klasicky jednoduchšie a úprimne povedané, ani veľmi na výber nemajú. Preto sme sa v tomto článku rozhodli venovať pozornosť hlavne ženám. Snáď nám to páni odpustia.

Takže, milé dámy, ak práve rozmýšľate, v čom by ste na slnkom rozpálenej pláži zažiarila, ponúkame na zamyslenie niekoľko možností.
 

Plážové nohavice


Plážové nohavice sú častokrát veľmi podceňované a akosi sa na nich zabúda. Plážové nohavice sú, tak ako všetko plážové oblečenie, z ľahkých, priliehavých a vzdušných materiálov. Najvítanejšie je, ak na sebe oblečenie ani necítite a samozrejme by malo veľmi rýchlo schnúť. Nohavice sú, na rozdiel od iných typov oblečenia, veľmi praktické. Mnoho žien sa v nich cíti oveľa pohodlnejšie a uvoľnenejšie.
 

Tuniky


Asi najobľúbenejšou alternatívou oblečenia na plážach sú tuniky. V letných mesiacoch platí: ,,Čím farebnejšie a výraznejšie, tým lepšie.“ Vyrábajú sa z najrôznejších materiálov, rozličných dĺžok, tvarov a farieb. Sú pekné a praktické ale už dosť opozerané a neprekvapia.
 

Plažové šaty


Do rovnakej kategórie patria letné plážové šaty. Sú taktiež farebné, ľahké, často priesvitné. Vyriešia problém celého outfitu ale, povedzme si úprimne, je to nuda. Plážovými šatami určite nič nepokazíte ale ani sa za nimi nik neobzrie.
 

Plažové šatky


Úplne inou kategóriou sú rôzne plážové šatky. Vyrábajú sa v každej možnej farebnej variácií, dĺžke, šírke či tvaru. Sú skvelou alternatívou, keďže sa dajú viazať na nespočet spôsobov. Konečný dôsledok je ten, že môžete v priebehu dňa meniť vaše oblečenie bez toho aby ste v so sebou nosili celý kufor.
 

Kaftany


Hitom tejto sezóny však budú kaftany. Je to v podstate tunika voľného, kimonovitého strihu, ktorá je stiahnutá pod prsami šnúrkou na stiahnutie. Zväčša sú dlhé po kolená alebo aj dlhšie s veľkým rozparkom alebo dvomi. Čo sa týka plážového oblečenia máte mnoho možností, len si vybrať. Rada na záver: ,,Nebojte sa experimentovať. Nič nestratíte!“