všetko o plavkách na sezónu 2018

Plavky rokov minulých. Viete aké plavky nosili naši rodičia?

Móda sa neustále vracia, obmieňa, vynovuje a vylepšuje, no nemali by sme zabúdať ani na roky minulé, kde zohrávala taktiež obrovskú úlohu. Pamätáte si na staré, rodinné albumy plné čiernobielych fotiek vašich rodičov? Ako deti sme sa smiali z výstredných účesov, či na zvláštnom oblečení, no teraz nám už do smiechu veľmi nie je.

Do výkladov obchodov sa totižto opätovne vracajú kúsky, čo fičali pred rokmi. Samozrejme, v modernejšom prevedení. V poslednej dobe je zvykom, že sa trendy z minulosti opäť stávajú populárnymi. Rovnako to je aj pri plavkách- kúskoch, ktoré sú pre viacerých menej podstatnou záležitosťou, než každodenný odev. Pozrime sa spoločne, čo všetko má terajšia móda spoločné s minulosťou.
 

Celé plavky


Áno, presne tak. Kedysi veľmi obľúbený strih plaviek. Neskôr sa pre mladšie generácie stal skôr symbolom plaveckého kurzu, ktorý sme museli poctivo pretrpieť na základnej škole. Opäť sa vrátil do módy so všetkým ako sa patrí. Pružný materiál, odvážne strihy, veľké výstrihy, či vysoko krojené nohavičky, ktoré určite rozpoznávame vďaka svetoznámemu seriálu Baywatch.  Presne takýto typ plaviek môžete nájsť v každom obchode s oblečením, či na internete, ktorý je nimi doslova pohltený.

Plavky dvojdielne retroPlavky staré celotelovéJednodielne plavky retro

 

Hurá bikiny


Pre nás úplne všedná záležitosť. Určite budete so mnou súhlasiť, keď poviem, že ich dokážeme nájsť v každom ženskom šatníku. V Minulosti však natoľko obľúbené neboli a do módy sa dostávali veľmi pomaly, pretože toho odhaľovali až príliš. Zo začiatku sa to rozbehlo spodným dielom s vysokým pásom, ktorý odhaľoval minimum kože na brušku, ale s pribúdajúcimi rokmi sa spodný aj vrchný diel zmenšoval, až sa bikiny dostali do dnešnej podoby. Teraz sú bikiny najbežnejším typom plaviek a sú dostupné v rôznych  veľkostiach, farbách, materiáloch, či vzoroch.


Bikini historiaHistoria bikin - dvojdielne plavkyDvojdielne plavky bikini historia

 

70. roky


Sedemdesiate roky minulého storočia patrili jednoznačne bikinám. Dvojdielne plavky často krát viac odhaľovali ako zahaľovali. Tenké šnúrky, tangá,  malé trojuholníky zahaľujúce prsia. Viacerí tvrdia, že sa evolúcia bikín pravdepodobne mala zastaviť v tomto bode, no návrhárom to nedalo a snažili sa ich rôzne vylepšiť, až dostali dnešnú podobu.

Plavky 70 rokovAké plavky sa nosilo v 70 rokochModely plaviek 70. rokov